Úvod

Zřizujete rizikové životní pojištění?

Aktualizováno:
Srpen 2015
Stáhnout v PDF Sdílet:

Životní pojištění má primárně pokrývat životní rizika. Aby se například vaše rodina nedostala do problémů, pokud by při vašem úmrtí nedokázala splácet hypotéku či jiné úvěry. K tomu slouží rizikové životní pojištění.

Co všechno může krýt rizikové pojištění?

  • smrt
  • důsledky úrazu (trvalé následky úrazem, invalidita úrazem, pracovní neschopnost úrazem, hospitalizace úrazem, chirurgický zákrok úrazem a jiné)
  • důsledky choroby (invalidita a pracovní neschopnost v důsledku nemoci, hospitalizace z důvodu nemoci, chirurgický zákrok z důvodu choroby, závažné onemocnění, popáleniny a jiné),
  • závažné operace a proplácení nákladů na rehabilitaci

Smrt je jenom jedna? Pro pojišťovny rozhodně ne.

Rozhodnete se na dovolené vyzkoušet potápění s vědomím, že jste se připojistili na extrémní sporty a kdybyste náhodou nevyplavali, o rodinu bude postaráno. Pak vám jedna z ryb připomene závěrečnou scénu z Čelistí, vy dostanete infarkt a rodina nedostane nic. U některých pojišťoven totiž narazíte na ujednání v pojistných podmínkách, které říká, že za úraz se nepovažuje infarkt. Úraz v podobě utopení přišel až po infarktu. Smůla, infarkt přišel dřív.

Smrt následkem úrazu zní pro obyčejného smrtelníka děsivě jednoduše. Přehlédnuté auto, lavina nebo třeba žralok. Pro pojišťovnu to ale takhle jednoduché není. Úraz je definován jako "neočekávané a náhlé působení zevních sil nebo vlastní tělesné síly" (nezávisle na vůli pojištěného), kterým bylo pojištěnému způsobeno poškození zdraví nebo smrt. Vždycky si dobře prohlédněte nejen to, co pojištění zahrnuje, ale i to, co nezahrnuje. Právě v těchto místech bývá nejvíc kliček.

Rozmyslete si

Dávejte si bacha na

Ptejte se

Stáhnout v PDF Sdílet:

Zajímavé články o rizikové pojistce