Úvod

Potřebujete vybrat kvalitního finančního poradce

Aktualizováno:
Srpen 2015
Stáhnout v PDF Sdílet:

Profese finančního poradce měla v posledních letech pokřivené renomé. Kvalitní poradci se však nalézt dají a mít kvalitního poradce je jistě výhodné. Vyplatí se tedy věnovat péči jeho výběru. Následující rady se týkají poradců, kteří patří pod poradenské společnosti (jako OVB, Patners, Fincentrum a další), tedy nikoli k cílovým bankám nebo pojišťovnám

Kdy a proč má smysl uvažovat o využití (kvalitního!) finančního poradce

  1. Některé finanční instituce vůbec nemají své vlastní prodejce a jejich produkty lze sjednat pouze prostřednictvím finančních poradců.
  2. Kvalitní poradce se řemeslu věnuje dlouhodobě na plný úvazek, má tedy přehled o nejlepších nabídkách na trhu.
  3. Kvalitnímu poradci prošlo rukama spoustu lidí, může tedy ze zkušenosti varovat/poradit/usměrnit/doporučit na základě mnoha osudů, životních příběhů, či nepředvídatelných situací.
  4. Někdy můžou mít poradci u finančních institucí vyjednány lepší podmínky, než jsou běžně nabízeny, pokud člověk přijde sjednat co? smlouvu?
  5. Uspoří hodně času. Nemusíte oběhat všechny instituce sami, většinu agendy by měl zařídit za vás.
  6. Kvalitní poradce má zkušenosti s procesem řešení pojistných událostí, takže by vám měl pomoci je vyřešit efektivněji.

Z čeho jsou poradci placeni?

  • U životního pojištění jsou placeni z objemu, který si klient ročně naposílá, a to po dobu dvou let. Pokud klient smlouvu během těchto prvních dvou let vypoví, musí poradce adekvátní část provize vrátit.
  • U půjček a hypoték jsou placeni procenty z objemu úvěru.
  • U podílových fondů jsou placeni procentem ze vstupního poplatku.
  • U neživotních pojistek jsou placeni procentem z částky, kterou každý rok zaplatíte.

Na jaké varovné signály si dát pozor

Nikdy...

Vždy...

Ptejte se

Stáhnout v PDF Sdílet: